Osiągnięcia uczniów


Rok szkolny 2016/2017

Osiągnięcia naukowe
1.Małopolski Konkurs Matematyczny
etap rejonowy – Kacper Hojdas kl. 3a
2.Małopolski Konkurs Języka Angielskiego
etap rejonowy – Wojciech Gasidło kl. 3b
etap rejonowy – Monika Krajniewska kl. 3b
etap rejonowy – Małgorzata Rudnicka kl. 3b
etap rejonowy – Oliwia Guzik kl. 3c
3. Małopolski Konkurs Geograficzny
finalistka – Oliwia Guzik kl. 3c
4. Małopolski Konkurs Biologiczny
etap rejonowy – Zofia Podleszańska kl. 3c
5. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
udział w II etapie – Kacper Hojdas kl.3a
6. Kangur Matematyczny: wyróżnienia
w kat. Kadet – Jakub Boroń kl. 2d
w kat. Junior – Kacper Hojdas kl. 3a, Izabela Danek kl. 3c, Błażej Pietryja kl. 3c
7. Olimpus Matematyczny
Laureat – Kacper Hojdas kl. 3a
Laureat – Miłosz Nicieja kl. 2c
8.Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej – konkurs ogólnopolski organizowany przez Fundację Wiedza i Życie
certyfikaty – Izabela Nawrocka, Kinga Plucińska z kl. 2c
9. Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej
Etap rejonowy: Maria Tobiasz kl. 2c
Etap rejonowy: Błażej Pietryja kl. 3c
10. Polsko-niemiecka wymiana młodzieży, praca nad projektem „Wir bauen Brücken – Budujemy mosty”
11. Szkolny Konkurs Przyrodniczy
I miejsce – Michał Wojtas kl. 3d
II miejsce – Zofia Podleszańska kl.3d
III miejsce – Agnieszka Martyniak kl. 1c i Oliwia Guzik kl. 3c
12.Szkolny Konkurs ortograficzny „O złote pióro”
I miejsce – Maria Tobiasz kl. 2c
II miejsce – Agata Matyszkowicz kl.3a
III miejsce – Olga Sobczak kl. 3a
13. Konkurs pięknego czytania w ramach Narodowego czytania Quo vadis
Monika Krajniewskakl. 3b
Osiągnięcia artystyczne
1.Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Fabryka Piosenki Niezwykłej” w Andrychowie
I miejsce – Marta Janas kl. 3a i Monika Krajniewska kl.3b
2. Zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Artystycznej im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim – Marta Janas kl. 3a i Monika Krajniewska kl.3b
3. Konkurs Plastyczny inspirowany poezją Wojciecha Kassa „Pocałuj światło” zorganizowany przez Zespół Szkół w Myszyńcu
Grand Prix – Marta Janas
4. Ogólnopolski Konkurs Recytujących i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…” w Oświęcimiu
Wyróżnienie – Marta Janas i Monika Krajniewska
5. Konkurs „Talenty Małopolski”
Nagroda i tytuł „Talent Małopolski” – Marta Janas i Monika Krajniewska

Rok szkolny 2015/2016

1. Małopolski Konkurs Matematyczny
etap rejonowy – Kacper Hojdas kl. 2a
2. Małopolski Konkurs Chemiczny
FINALISTKA – Aleksandra Papuga kl. 3c
3.Małopolski Konkurs Języka Angielskiego
etap rejonowy – Monika Krajniewska kl. 2b
4. Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego
etap rejonowy – Małgorzata Rochowiak kl. 3a
5. Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej
etap rejonowy –  Paulina Dziurdzia kl. 3b
6. Małopolski Konkurs Geograficzny
etap rejonowy – Michał Wojtas kl. 2d
7. Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
udział w II etapie  – Kacper Hojdas kl.2a
8. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
wyróżnienie w kat. KADET1 – Jakub Boroń kl. 1d
wyróżnienie w kat. JUNIOR1- Adrianna Warchał kl. 3a
najlepszy wynik w szkole  w kat. KADET2 – Kacper Hojdas kl. 2a
II miejsce w szkole – Michał Wojtas kl. 2d
9. Konkurs Matematyczny Olimpus
III miejsce w kraju – Kacper Hojdas kl. 2a
Laureat – Maria Tobiasz kl.1c
Laureat – Miłosz Nicieja kl. 1c
10. Powiatowy Konkurs Recytatorski „W żółtych płomieniach liści”
II miejsce – Marta Janas kl. 2a
wyróżnienie – Weronika Hojdas kl. 2a
11. IV Wojewódzki Konkurs Literacko-historycznym pt. „Przeszłość nie jest krainą, którą łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny.”
wyróżnienie – Natalia Ubik kl. 3b
12. XXXII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej
wyróżnienie w kategorii gimnazjum proza  – Adrianna Warchał kl. 3a
13. Turniej Jednego Wiersza o Laur Jubilata organizowany przez MDK w Krakowie pod patronatem Kuratora Oświaty
wyróżnienie – Kinga Zemlik kl. 3a
nominacja do finału – Adrianna Warchał kl. 3a
14. III Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
etap powiatowy – Maria Tobiasz kl.1c
15. Konkurs Chemiczny Olimpus
III miejsce w Polsce – Aleksandra Papuga kl.3c
16. Powiatowy Konkurs „Młody Chemik”
VI miejsce – Aleksandra Papuga kl.3c
zakwalifikowanie się do II etapu – Olga Pęczalska kl.3c, Katarzyna Nowak kl. 3c, Igor Grycz kl. 3a
17. Konkurs „Gimnazjalny Poliglota” zorganizowany przez PZ nr 2 SMSiT
zakwalifikowanie się do II etapu – Laura Płotnicka kl. 3a, Kinga Zemlik kl. 3a, Wiktoria Sudyka kl. 3a
18. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Emocje”
I miejsce – Marta Janas kl. 2a
19. XXIV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…”
wyróżnienie – Monika Krajniewska kl.2b
III miejsce – Marta Janas kl. 2a
II miejsce i nagroda publiczności – Zespół The Camel Trio (w składzie Monika Krajniewska, Marta Janas, Katarzyna Nowak)
20. Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „W żółtych płomieniach liści…”
I miejsce – duet Marta Janas kl. 2a i  Katarzyna Nowak kl.3c
21. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Lubię smoki”
nagroda – Maciej Michalik kl. 1b
wyróżnienie – Urszula Spyrka kl. 1c
wyróżnienie – Aleksandra Papuga kl. 3c
wyróżnienie – Magorzata Kulka kl. 3c
22. Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej
I miejsce – Zespół The Camel Trio
23. Gminny Konkurs Plastyczny „Rodzina pędzlem malowana”
I miejsce – Paulina Dziurdzia kl. 3b
II miejsce – Izabela Nawrocka kl. 1c
III miejsce – Mateusz Merta kl. 1c
wyróżnienie – Kinga Plucinska kl. 1c

Rok szkolny 2014/2015

1. Małopolski Konkurs Historyczny
FNALISTKA – Maciej Andruszko kl. 3a
2. Małopolski Konkurs Biologiczny
etap rejonowy – Aleksandra Papuga kl. 2c
etap rejonowy – Szymon Korczyk kl.3b
3.Małopolski Konkurs  Wiedzy o Społeczeństwie
etap rejonowy – Maciej Andruszko kl. 3a
4. Małopolski Konkurs Matematyczny
etap rejonowy – Adrianna Warchał kl.2a
5. Ogólnopolski Konkurs z języka niemieckiego „Gramatyka na warsztacie” organizowany przez Instytut Goethego w ramach projektu Deutsch Wagen Tour
II miejsce – Dominika Merta, Daria Cebularz  z kl. 2c za filmik „Die Modalverben im Alltag”
III miejsce – Katarzyna Nowak, Ksenia Wójcik z kl. 2c za filmik „Wortfolge im Satz”
6. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus
I miejsce – Kacper Hojdas kl. 1a
Laureat – Michał Wojtas kl. 1d
Laureat – Michał Mirecki kl. 1d
Laureat – Błażej Pietryja kl. 1c
7. Konkurs Matematyczny PANGEA
FINALISTA  – Kacper Hojdas kl. 1a
8. Konkurs Matematycznym Kangur
Wyróżnienie  – Kacper Hojdas kl. 1a
9. Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Paschalnej w Wadowicach
I miejsce – Zespół w składzie: Sandra Watoła, Marta Wasilak,  Małgorzata Rochowiak, Justyna Porzycka, Kinga Kozieł, Marta Janas, Katarzyna Nowak, Kamil Płonka
Wyróżnienie  – Małgorzata Rochowiak kl. 2a
10. Powiatowy Konkurs Plastyczny OCK „Lubię smoki”
Nagroda – Szymon Kopytko kl. 3c
Nagroda – Monika Zając kl. 3c
Nagroda – Marta Janas kl. 1a
Wyróżnienie – Kamil Gawełek kl. 3a
11. Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej
I miejsce – Sandra Watoła, Justyna Porzycka, Kinga Kozieł, Szymon Korczyk
II miejsce – Sara Bielenin, Adrianna Piłka
III miejsce – Marta Janas, Maciej Andruszko
12. Gminny Konkurs Recytatorski
I miejsce – Marta Janas kl. 1a
III miejsce – Weronika Hojdas kl.1a

Rok szkolny 2013/2014

1. Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego
etap rejonowy  – Marcelina Adamaszek kl. 3b, Olga Piaseczny kl. 3a
FNALISTKA – Olga Piaseczny kl. 3a
2. Małopolski Konkurs Geograficzny
etap rejonowy – Małgorzata Kuderska kl. 3a, Rafał Drobny kl.3a
FINALISTA – Rafał Drobny kl. 3a
3.Małopolski Konkurs Biologiczny
etap rejonowy  – Marcelina Adamaszek kl. 3b, Paulina Saduś kl. 3c
4. Małopolski Konkurs Chemiczny
etap rejonowy – Małgorzata Kuderska kl. 3a
5.Małopolski Konkurs z Fizyki
etap rejonowy  – Olga Matusik kl. 3c
6.Małopolski Konkurs „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”
etap wojewódzki  – Magdalena Foks, Szymon Korczyk z kl. 2b
7. Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
FINALISTKI: Małgorzata Rochowiak kl. 1c, Angelika Krawętkowska kl. 3b, Sylwia Ludwin kl. 3d
8.Wyróżnienie w IV edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo” w kat. film społeczny dla kl. 2c
9. I miejsce – nagroda Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie w konkursie  „Kresowe Portrety” zorganizowanym  przez  Klub „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo– Wschodnich w Oświęcimiu  – Katarzyna Nycz kl.1c
10.Laureatki IX edycji konkursu Historia i życie organizowanego przez Fundację Wiedza i Praktyka „Patriotyzm w burzliwym stuleciu (1914-2014)” – Gabriela Gembala, Karolina Nowak, Paulina Saduś, Wiktoria Sajewicz  z kl. 3c
11.Wyróżnienie w etapie wojewódzkim w konkursie „Ślady Solidarności w historii mojego regionu” –  Katarzyna Nycz kl.1c
12. Powiatowy konkurs poezji śpiewanej i piosenki turystycznej MELODIA MGIEŁ NOCNYCH
I miejsce – Zespół „W drodze” ,
III miejsce – Chór szkolny
13.Powiatowy konkurs plastyczny GÓRSKIE PEJZAŻE
I miejsce – Iwona Szałaśny kl. 1b
II miejsce – Sabina Gandor kl. 1b
14. IV miejsce w Powiatowym Turnieju BRD
15. Powiatowy konkurs ortograficzny
Finalistka – Sylwia Ludwin  kl. 3d
II miejsce – Angelika Krawętkowska kl. 3b, Oliwia Mojeszczyk kl. 2a
16.I miejsce w X Konkursie Piosenki i Poezji Paschalnej w Wadowicach – Olga Matusik kl. 3c, Kamil Płonka kl. 2a, Sandra Watoła kl. 2b, Małgorzata Rochowiak kl. 1c
17. Powiatowy konkurs plastyczny „Lubię smoki”
Wyróżnienia: Ewa Zontek kl. 3c, Olga Matusik kl. 3c, Szymon Kopytko kl. 2c
18. Gminny konkurs wiedzy o Julianie Tuwimie
I i II miejsce drużynowo – Kinga Zemlik kl. 1a, Adrianna Warchał kl. 1a, Paulina Dziurdzia kl. 1b, Ksenia Wójcik kl. 1c, Alicja Zajas kl. 1c
19. Gminny Turniej Szachowy
I miejsce – Tymoteusz Kiepura kl.3a
II miejsce – Wojciech Piotrowski kl. 3a
III miejsce – Mateusz Wodarski kl. 1a
20. Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej„All stars”
I miejsce – Olga Matusik kl. 3c
II miejsce – Sandra Watoła kl. 2b
III miejsce – Małgorzata Rochowiak kl. 1a
21. Gminny Konkurs „Wesołe sześciany”
I miejsce – Małgorzata Kuderska
II miejsce – Aleksandra Papuga
III miejsce – Angelika Krawętkowska oraz Natalia Krajniewska
22. Szkolny konkurs z biologii „ Różnorodność zwierząt”
I miejsce – Aleksandra Papuga kl. 1a
II miejsce – Zuzanna Basak kl. 1a
III miejsce – Katarzyna Nycz kl. 1a
23.Szkolny konkurs z biologii „Mistrzowie genetyki”
I miejsce – Marcelina Adamaszek kl.3b
II miejsce – Olga Piaseczny kl. 3a
III miejsce – Paulina Saduś kl. 3c
24. Konkurs Recytatorski
I miejsce – Maciej Andruszko kl. 2a
II miejsce – Dominika Merta, Igor Grycz z kl. 1a
25.Szkolny konkurs z języka niemieckiego „Tłumaczenie jest sztuką”
Klasy I:
I miejsce – Małgorzata Rochowiak kl. 1a
II miejsce – Aleksandra Papuga kl. 1c
III miejsce – Katarzyna Nycz kl. 1c
Klasy II:
I miejsce – Natalia Wolny kl. 2b
II miejsce – Daria Nalborczyk kl. 2c
III miejsce – Hubert Chowaniec kl. 2c
26.Szkolny konkurs plastyczny „Jan Paweł II – droga do świętości”
I miejsce – Jakub Jarnot kl. 3b
II miejsce – Dominika Noworyta kl. 1a
III miejsce – Iwona Szałaśny kl. 1b
Wyróżnienia – Beata Merta kl. 1a, Katarzyna Nycz kl. 1c

Rok szkolny 2012/2013

1. Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego – Rafał Gąsior 3b
2. Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego OLIMPUS – Rafał Gąsior 3b, Małgorzata Kuderska 2a
3. Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu „Żydzi w naszej pamięci” pod  patronatem Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka” – Gabriela Gembala 2c, Karolina Nowak 2c, Paulina Saduś 2c
4. Laureatki 22 Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży TRIADA – Marcelina Adamaszek  2b, Anna Jarek 3b
5. III miejsce (drużynowo) w Powiatowym Konkursie Historyczno- Sportowo- Obronnym, Cichociemni 2013  – Ania Jarek 3b, Justyna Patyk 3b, Artur Grzywa 3b, Jakub Ledwoń 3b
6. I miejsce Sylwia Ludwin 2d (zesp.), III miejsce Lidia Czopek 3c w Gminnym konkursie o Januszu Korczaku zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach
7. III miejsce w Konkursie BRZESZCZE 2022 – Marcelina Adamaszek 2b
8. III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego – Małgorzata Kuderska 2a
9. I miejsce w Gminnym Turnieju Szachowym  Jakub Ledwoń IIIb
10. Gminny Konkurs Matematyczny „Sześć razy sześcian”
III miejsce – Krystian Łuszczek IIId
V miejsce – Michał Chochół Ia

Rok szkolny 2011/2012

1.Finalistka Małopolskiego Konkursu Matematycznego  – Łucja Borowska 3B
2.Finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Anna Watoła 3B
3.Finalistka Małopolskiego Konkursu  Biologicznego –  Anna Watoła 3B
4.Laureaci Konkursu na projekt edukacyjny: Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna – szkoła otrzymała certyfikat CIVIS ET PATRIA – w uznaniu działań kształtujących tożsamość młodego pokolenia Polaków
5.Laureaci Konkursu Matematyka po angielsku  – Aleksandra Mika 3C, Rafał Gąsior 2B
6.Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego OLIMPUS: Olga Piaseczny 1A, Patrycja Spytkowska 1C, Aleksandra Mika 3C, Łucja Borowska 3B (V miejsce), Anna Watoła 3B ( X miejsce).
7.Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego OLIMUS  –  Rafał Gąsior i Szymon Stachura z kl. 2B
8.Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego OLIMPUS – Anna Watoła
9.Międzynarodowy Konkurs Plastyczny – Przygoda afrykańska – Anna Jarek – kwalifikacja do wystawy
10.III miejsce w Konkursie ortograficznym – Olga Piaseczny kl.1A
11.Powiatowy konkurs „Od młodości do starosci w zdrowiu i trzeżwości”- 12 uczniów z nagrodami, główne- Anna Jarek, Marta Kij
12.Gminny konkurs plastyczny – Jajuszowickie Jajo i Jawiszowicki (Paw)
II miejsce – Anna Jarek i Marta Kij
III miejsce – Magdalena Niedziela
13.I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym  „Euro” – Jakub     Ledwoń 2B
14.V miejsce w Konkursie Geograficznym organizowany przez LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach – Anna Gruca 3A
15.IV m-ce w Konkursie Biologicznym organizowanym przez LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach – Anna Watoła 3B

Rok szkolny 2010/2011

1.Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego – Maciej Watoła y kl. 3c
2.Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Maciej Watoła kl. 3c
3.Laureaci Matematycznej Olimpiady Ogólnopolskiej  „Olimpus”  Jakub Ledwoń (X miejsce), Aleksandra Mika (VIII miejsce), Maciej Watoła (VII miejsce)
4.Konkurs Matematyczny  Kangur – wyróżnienie Maciej Watoła, dobry wynik uczennica kl. 2c Aleksandra Mika, uczennice kl. 2b Łucja Borowska i Anna Watoła
5.Laureat VII Konkursu dla Gimnazjalistów Matematyka po Angielsku – Maciej Watoła
6.Finalista Konkursu „Uczeń Roku” –  Dariusz Marusza
7.III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficzny – Marcin Żak  kl. 3c
8.II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – Anna Jarek
9.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Św. Mikołaja”
I miejsce – uczennica z kl. 1b Anna Jarek
II miejsce – uczennica z kl. 1c Marta Kij
10.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mężczyzna w szarości”
wyróżnienie – uczennica z kl. 1b Anna Jarek
wyróżnienie – uczennica z kl. 3b Judyta Niedośpiał
11.Wyróżnienie i kwalifikacja do wystawy w Powiatowym Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w  Oświęcimiu (edycja XIV ) –  Anna Jarek
12.Nagroda w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycje świąteczne i noworoczne” –  Anna Jarek
13.VII edycja konkursów wielkanocnych „Jajuszowickie Jajo i Jawiszowicki Paw”
I miejsce Marta Kij kl. 1c
miejsce Anna Jarek  kl.1b
14.I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w ramach X  Zlotu Młodych Ekologów

Rok szkolny 2009/2010

1. Laureat Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego „Jonasz” 2010 – Marcin Chrobak  kl. II c.
2.Wolontariusze finalistami  Małopolskiego programu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”
3.Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego i Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Maciej Watoła
4.II miejsce w Konkursie na maskę teatralną zorganizowanym przez OK w Brzeszczach „Maska gra!” – Małgorzata  Mreżar oraz wyróżnienie  Natalii Niedzieli z kl. III a
5.Wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Plastyczny „Spotkania – Podróże Jana Pawła  II”  – Martyna Myśliwiec kl.  III d
6.I miejsce (paw) w konkurs wielkanocnym organizowany przez OK. w Brzeszczach „Jajuszowickie jajo i jawiszowicki paw” – Aleksandra
Mika kl. I c
7.I miejsce w kraju w Konkursie Matematycznym OLIMPUS – Konrad Zemlik
8.Laureaci Konkursu Matematycznego OLIMPUS – Aleksandra Mika, Maciej Watoła
9. Laureaci Konkursu Matematyka po Angielsku – Konrad Zemlik, Anna Wicher
10. Wyróżnienie w Konkursie Matematycznym KANGUR – Konrad Zemlik, Maciej Watoła (V miejsce)
11. Bardzo dobry wynik w  Konkursie Matematycznym KANGUR- Łucja Borowska
12.  Finalista  Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora Liceum nr 5 w Bielsku-Białej – Konrad Zemlik
13. Wyróżnienie w Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora Liceum nr 5 w Bielsku-Białej – Maciej Watoła
14. II miejsce w projekcie „Świadomy Konsument” – Michał Sanak i Sandra Korbel.
15. Wyróżnienie w Konkursie dla gimnazjalistów www.Atlaswsi.pl zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi – Arkadiusz Sapeta, Błażej Wójcik, Rafał Gara
16. XIV miejsce w Konkursie Ekologicznym organizowany przez Stowarzyszenie EKO-EDUKACJA oraz EKO-UNIA  – Barbara Drewniak
17. I, II, III miejsce w Konkursie na film krótkometrażowy organizowany przez stowarzyszenie ekologiczneBIOS Gminy Brzeszcze – Dorian Gierek, Aleksandra Mika, Arkadiusz Kulczyk
I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną – Monika Rakowska

Rok szkolny 2008/2009

1. Laureaci Matematycznej Olimpiady Ogólnopolskiej  „Olimpus”: Artur Kowalski, Maria Kuderska, Konrad Zemlik, Jakub Kulka, Wiktor Domański, Maciej Watoła, Grzegorz Formas
2. Laureaci Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim Maria Kuderska i Artur Kowalski.
3. VIII miejsce w Konkursie Matematycznym „Pikomat” – Konrad Zemlik i Maciej Watoła
4.  VI miejsce w Konkursie Matematycznym organizowanym przez Liceum im. M. Curie Skłodowskiej w Czechowicach-Dz. Maria Kuderska
5.Wyróżnienia w Konkursie Matematycznym „Kangur” – Wiktor Domański, Maciej Watoła, Grzegorz Formas
6.I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Comenius w Internecie”
7.Finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Kornelia Kukla
8.Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego – Marcela Sobecka
9.Finalistka Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego: Kornelia Kukla
10.I miejsce w Konkursie Fizyczno- Chemiczny organizowanym przez Liceum im. M. Curie Skłodowskiej w Czechowicach-Dz. Maria Kuderska
11.II miejsce w Konkursie Geograficznym organizowanym przez Liceum w Czechowicach-Dziedzicach – Kornelia Kukla
12. III miejsce w Konkursie Biologiczny organizowanym przez Liceum im. M. Curie Skłodowskiej w Czechowicach-Dz. – Kornelia Kukla
13.Konkurs na prezentację multimedialną „Walory przyrodnicze gminy Brzeszcze”- org. przez Stowarzyszenie ekologiczne „BIOS”
I miejsce- Monika Rakowska,
II miejsce Klaudia Merta i Marta Łysek
wyróżnienie Wiktor Domański
14. Konkurs recytatorski „Muzyka słów” organizowany przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach
I miejsce – Martyna Myśliwiec
wyróżnienie – Natalia Szemlińska
15. IV miejsce w Małopolskim Konkursie Tematycznym „60-ta Rocznica Powstania Paktu Północnoatlantyckiego, 10-lecie obecności Polski w NATO” – Aleksandra Węglarz
16. Wyróżnienie w konkursie fotograficznym – Program „Rodzina w obliczu Auschwitz – Utracone Rodziny” – Natalia Stawowy
17. Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej „W żółtych płomieniach liści”–
I miejsce (duety) – Małgorzata Mreżar i Zofia Mreżar
II miejsce – Zespół wokalny
18. Brzeszczański Konkurs Poezji Śpiewanej „Co w mej duszy gra”
II  miejsce – Zespół wokalny
III miejsce – Małgorzata Mreżar i Zofia Mreżar
19. „Jajuszowickie jajo i jawiszowicki paw” – Konkurs wielkanocny organizowany przez OK w Brzeszczach
I miejsce (jajo) -Maciej Piwowarczyk
II miejsce (paw) – Małgorzata Mreżar
20. Wyróżnienia w XIII Powiatowym Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod patronatem starosty oświęcimskiego, prezydenta miasta Oświęcimia i „Dziennika Zachodniego” –  Marek Stokłosa, Barbara Drewniak, Maria Rochowiak
21. I miejsce w Konkursie na eko-torbę organizowany przez OK w Brzeszczach – Martyna Myśliwiec
22.Wyróżnienie dla szkoły w Małopolskim Przeglądzie Najciekawszych Form Realizacji Edukacji Europejskiej w Tarnowie
23. Konkurs „Niepełnosprawni i sprawni razem” organizowany przez PZS nr 6 w Brzeszczach
I miejsce – Sonia Domagalik
II miejsce – Krzysztof Stachańczyk
wyróżnienia – Monika Plata i Natalia Stawowy

Rok szkolny 2007/2008

1.Szymon Rzeźwicki
Uczeń Roku
Najlepszy Absolwent Gimnazjum Nr 1
Laureat Małopolskiego Konkursu Chemicznego
Laureat Konkursu Geograficznego
Laureat Konkursu Interdyscyplinarnego „W.W.-Wiem więcej”
Finalista Konkursu Wiedzy Biblijnej
Stypendysta Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”
2.Szymon Jakubowski
Wicemistrz Polski we wspinaczce sportowej (wyrównał rekord Polski we wspinaczce skalnej w stylu OS)
Zdobywca Pucharu Polski Juniorów, jako członek kadry narodowej startował w Mistrzostwach Europy
Zwycięzca w „Turnieju Czterech Ścianek”
Finalista Małopolskiego Konkursu Fizycznego
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Olimpus”
3.Wojciech Łukasik
Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego
Finalista Konkursu Interdyscyplinarnego „W.W.-Wiem więcej”
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Olimpus”
4.Natalia Stawowy
Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Poseł naszych marzeń”, która w nagrodę reprezentowała województwo małopolskie na XIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
5.Maria Szymańska
I miejsce (w kategorii rysunek) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Miłość wg Jana Pawła II”, którego organizatorem jest Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju oraz Katolickie Liceum Plastyczne z Nowego Sącza
6. Laureaci w powiecie w konkursie „Kwadratura Koła”, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej „Olimpus”, a w Konkursie Matematycznym w Języku Angielskim 6 miejsce na 22 szkoły
7. I miejsce w II edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Odważmy się być wolnymi” organizowanego przez Muzeum Historii Polski
8.Finaliści III edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła z tradycją”  pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza
9.II miejsce szkolnej gazetki ”Echo gimnazjalisty” w etapie wojewódzkim w VI edycji konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” organizowanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej
10.III miejsce dla zespołu wokalnego i scholi parafialnej na XXI Podbeskidzkim Festiwalu Piosenki Religijnej w Andrychowie

Rok szkolny 2006/2007

1.Laureat Matematycznej Olimpiady Ogólnopolskiej „Olimpus” – Konrad Wnęczak
2.Laureat Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Szymon Rzeźwicki
3.Laureat Konkursu Wiem Więcej – Szymon Rzeźwicki
4.Finalista Małopolskiego Konkursu Fizycznego – Konrad Wnęczak
5.III miejsce zespołowo w Konkursie Matematycznym w Języku Angielskim
6.Najlepszy wynik w finale Poszerzonego Badania Kompetencji Matematycznych małopolskich uczniów – Konrad Wnęczak
7.Wyróżnienie w Kangurze – Wojciech Łukasik

Rok szkolny 2005/2006

1. I miejsce w Małopolsce w ogólnopolskim programie „Moja mała ojczyzna”
2.Udział reprezentacji szkoły w Międzynarodowym Projekcie Sokrates Comenius  2.1 Active – prezentacja projektu interdyscyplinarnego „Z matematyka na ty” w Warszawie
3.Reprezentowanie Polski na Międzynarodowym Forum Wydawnictw we Lwowie
4.I miejsce w powiatowym konkursie na najlepszą gazetkę szkolną organizowanym przez filię Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie
5.Finaliści Małopolskiego Konkursu Matematycznego – Ariel Papuga i Sabina Marusza
6. Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Sebastian Pindel
7. I, II, III miejsce w Konkursie Matematycznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach-Dziedzicach
8.I miejsce w akcji „Bezpieczna Gmina” i „Nie biorę”  – Martyna Stykowska, Roksana Woszczyna
9.Wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur – Katarzyna Wójcik, Ariel Papuga, Sylwia Korczyk
10.Laureatka Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim – Sabina Marusza
11.Wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty w Brzeszczach
12.II miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej „Co w mej duszy gra” – siostry Joanna i Anna Rochowiak

Rok szkolny 2004/2005

1.Otrzymanie certyfikatu „Szkoła z klasą”
2.Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego – Sylwia Bałaś
3.III miejsce w Turnieju Matematycznym „Czar Par” –  Sebastian Pindel, Bartłomiej Sanak
4.IX miejsce w Turnieju Matematycznym „Czar Par” – Roksana Woszczyna, Łukasz Wykręt
5.Wyróżnienie w Kangurze Matematycznym – Ariel Papuga
6.I miejsce w Konkursie Literackim „Inny nie znaczy gorszy”
7.Wyróżnienie  w Konkursie na najlepszą gazetkę organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu
8.II miejsce w I Gminnym Przeglądzie Teatrów Organizowanym przez OK  w Brzeszczach, Tytuł Osobowość Teatralna dla Dawida Rymarczyka i Macieja Pawlika
9.Wyróżnienie w Konkursie „Ksiądz J. Twardowski  w Oczach i Sercach Dzieci” w kategorii rysunek i wiersz
10.VIII miejsce w województwie w I Europejskim Konkursie Języka Angielskiego „The Big Challender” – Sebastian Pindel

Rok szkolny 2003/2004

1.Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego – Marta Siwiec
2.Laureat Wojewódzkiego Konkursu z  Języka Niemieckiego – Bartosz Balcarek
3.Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego – Paweł Berke
4.Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – Bartosz Balcarek
5.Finalista Konkursu Biblijnego
6. II miejsce w Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych
7.Wyróżnienie w Ogólnopolskim  Konkursie Gazetek Szkolnych -Forum Pismaków w Wałbrzychu 2004 – Marta Siwiec, Iwona Mika
8.II miejsce w Turnieju Apeli Ekologicznych  zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi
9.II miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej
10.II miejsce w eliminacjach Turnieju BRD
11.Bardzo dobry wynik w Kangurze Matematycznym – – Bartłomiej Sanak
12. Uczeń Roku – Paweł Berke

Rok szkolny 2002/2003

1.Wyróżnienie w Konkursie Literackim „O Skarbniku” – Monika Bednarczyk
2. Udział w II etapie Konkursu Liga XXI Wieku
3. III miejsce w Turnieju o Tematyce Profilaktycznej
4. Wyróżnienia w Turnieju Matematyczno-Zręcznościowym o Puchar Burmistrza Gminy Brzeszcze
5. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego – Anna Łysaganicz
6. Uczeń roku – Wojciech Rzeźnicki
7. Wyróżnienie w Konkursach Recytatorskich w Brzeszczach i Chełmku
8. Wysoka lokata w Konkursie Biblijnym – Wojciech Rzeźnicki

Rok szkolny 2001/2002

1.II miejsce dla szkolnej gazetki w Ogólnopolskim Konkursie „Pałuckie Pióro”
2.I, II miejsce w Konkursie Międzygminnym Literackim „Nie tylko Ania…”
3.II etap Konkursu Liga XXI Wieku
4.Wyróżnienia w Konkursie Plastycznym Ornitologicznym

Rok szkolny 2000/2001

1.Udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Interdyscyplinarnego Liga XXI Wieku w Nałęczowie
2.Udział Moniki Bednarczyk w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Patriotycznego w Warszawie
3.I miejsce chóru w Konkursie Piosenki Ekologicznej w starszej grupie wiekowej
4.Wyróżnienie dla Krzysztofa Urody w konkursie „Europa w szkole”
5.I miejsce w zawodach „Miasteczko rowerowe” dla Krzysztofa Urody i Łukasza Błazenka
6.I miejsce w miejsko-gminnych eliminacjach XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie dla drużyny w składzie Krzysztof Uroda, Łukasza Błazenek, Bartosz Uroda
7.V miejsce w powiatowych  eliminacjach XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie dla drużyny w składzie Krzysztof Uroda, Łukasza Błazenek, Bartosz Uroda
8.II miejsce w gminie w Konkursie Literackim „Nałogi kradną wolność” – – Ewelina Raczek
9.II miejsce w gminnym Konkursie Literackim „Miejsce Polski w Europie” – Anna Łysaganicz

Rok szkolny 1999/2000

1.Ogólnopolski Konkurs „Europa w szkole”
II miejsce w kat. komputerowych prac plastycznych – Krzysztof Uroda  III miejsce w kat. prac literackich – Joanna Białas
2. Powiatowy Konkurs o Ruchu Drogowym III miejsce drużyna w składzie: Krzysztof Uroda, Łukasz Błazenek, Łukasz Tarnowski, Sławomir Pasternak
3. Konkurs „Brzeszcze 2020” – Justyna Rochowiak
4. Konkurs „Ekopiosenka” – zespół wokalny chóru szkolnego
5. Ekoalarm  – I miejsce
6. Powiatowy Konkurs Recytatorski – wyróżnienie dla Patrycji Duc i Iwony Płonki
7. Powiatowy Konkurs Plastyczny Starosty Oświęcimskiego pod hasłem „Świąteczne Anioły” wyróżnienia dla Bartka Telegi, Pauliny Zawadzkiej, Pauliny Baklarz, Jolanty Cebuli,  Magdaleny Kolasy, Joanny Kulki