Osiągnięcia sportowe

2016/2017

1.Powiatowa Gimnazjada – Indywidualne Biegi Przełajowe

  • III miejsce – brązowy medal – w kategorii klas III – Roksana Rakoczy kl. 3b (awans do zawodów wojewódzkich)

2. Festiwal Siatkówki w Krzeszowicach – I miejsce

3. Zawody w Tenisie Stołowym

  • I miejsce indywidualnie w zawodach powiatowych – Łukasz Broszkiewicz kl. 2b (awans do zawodów rejonowych)

4. Powiatowa Gimnazjada Chłopców – Drużynowe Biegi Przełajowe

  • IV miejsce – drużyna w składzie: Jakub Boroń, Piotr Dąba, Kacper Kucz, Kacper Markiel, Michał Mirecki, Mateusz Papuga, Błażej Pietryja, Igor Płotnicki, Kamil Preś, Wiktor Saternus, Tomasz Surzyn.

5. Siatkówka Chłopców

  • Wicemistrzostwo Powiatu – drużyna w składzie: Michał Błazenek, Łukasz Broszkiewicz, Krzysztof Dadak, Mateusz Foks, Łukasz Jagiełło, Bartosz Krawętkowski, Rafał Kwiecień, Jan Kaczmarek, Mateusz Papuga, Damian Szymla, Wojciech Wolant, Jędrzej Wożniak.

6. Turniej Powiatowy w Koszykówce Chłopców

  • III miejsce – drużyna w składzie: Szymon Ciaputa, Rafał Kwiecień, Jakub Kozak, Mateusz Papuga, Błażej Pietryja, Igor Płotnicki, Michał Łukowicz, Tomasz Surzyn.

7. Oświęcimska Liga Siatkówki Chłopców – III miejsce

8. Powiatowa Gimnazjada w Narciarstwie Alpejskim

  • III miejsce – Martyna Bylica

9.Turniej Trójek Siatkarskich w Kętach – IV miejsce chłopców

2015/2016

1. Powiatowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne

  • I miejsce – Kamil Polok kl. 3c – skok w dal chłopców, awans do zawodów wojewódzkich
  • II miejsce – Apryas Iza kl. 3a – 100 m dziewcząt, awans do zawodów wojewódzkich
  • IV miejsce – Noworyta Dominika kl. 3a – 600 m K., Rakoczy Roksana kl. 2b – w dal K., Kwiecień Rafał kl. 2b – 300 m M., Siarkiewicz Szymon kl. 3c – 1000 m M, Malicki Kacper kl. 2b – pchnięcie kulą M.

2. Gimnazjada wojewódzka

  • II miejsce – Kamil Polok kl. 3c – skok w dal M.

3. Powiatowa Gimnazjada – Indywidualne Biegi Przełajowe

  • III miejsce – brązowy medal – w kategorii klas II – Roksana Rakoczy kl. 2b (awans do zawodów wojewódzkich)
  • III miejsce – brązowy medal – w kategorii klas III – Dominika Noworyta kl. 3a (awans do zawodów wojewódzkich)
  • VII miejsce – Celina Grądzka kl. 1b– w kat. klas I
  • X miejsce – Szymon Siarkiewicz kl. 3c – w kat. klas III

4. Wicemistrzostwo powiatu w piłce halowej chłopców

5.Gimnazjada w tenisie stołowym

  • II miejsce indywidualnie i II miejsce drużynowo Łukasz Broszkiewicz kl. 1b
  • II miejsce drużynowo Bartosz Krawętkowski kl. 1b

6. Powiatowa Ligia Narciarska i Snowboardowa

  • I miejsce w kategorii snowboard dziewczęta gimnazjum – Monika Krajniewska kl. 2b
  • III miejsce w kategorii narciarstwo alpejskie chłopcy gimnazjum – Jędrzej Woźniak kl. 1b

7. VII Edycja Ligii Pływackiej I runda styl grzbietowy – Gmina Brzeszcze

  • I miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum – Natalia Juras kl. 2a
  • II miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum – Dominika Noworyta kl. 3a
  • III miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum – Aleksandra Bocheńska kl. 3b

8. Zawody Powiatowe w Badmintonie

  • III miejsce – drużyna chłopców w składzie : Grzegorz Filipiak (kl.3b)  Łukasz Jagiełło (kl. 1b) oraz Maciej Michalik (kl.1b)
  • IV miejsce – Joanna Łukowicz (kl. 1b) oraz Julia Roszak (kl. 1b)

9. Bieg Poszukiwaczy Wiosny – Chełmek

  • I miejsce – Dominika Noworyta kl. 3a w kategorii dziewczęta
  • II miejsce – Celina Grądzka kl.1b w kategorii dziewczęta
  • II miejsce – KAMIL Polok kl. 3cw kategorii chłopcy

10. Speedbadmintonowy Turniej Międzynarodowych Rozgrywek ISBO

  • II miejsce – Maciej Michalik kl.1b

2014/2015

1. Gimnajzada powiatowa w siatkówce chłopców – II miejsce
2. Oświęcimska Liga Siatkówki chłopców – IV miejsce
3. Gimnajzada – Indywidualne Biegi Przełajowe

  • II miejsce w kat. chłopców Kamil Polok kl. 2c
  • II miejsce w kat. dziewcząt Marta Wasilak kl. 3b
  • III miejsce w kat. dziewcząt Roksana Rakoczy kl. 1b
  • III miejsce w kat. dziewcząt Dominika Noworyta kl. 2a

4. Turniej Dwójek Siatkarskich

  • I miejsce – Karolina Góra i Paulina Dziurdzia z kl.2b
  • III miejsce – Daria Cebularz i Dominika Merta z kl. 2c

5. Powiatowa Gimnazjada w siatkówce dziewcząt – III miejsce
6. Powiatowa Gimnazjada – Drużynowe Biegi Przełajowe Chłopców  – V miejsce
7.  Powiatowa Gimnazjada – Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt – II miejsce

2013/2014

 

  • III miejsce w „Biegu Poszukiwaczy Wiosny” – Łukasz Majcherczyk
  • III miejsce w Turnieju Trójek Siatkarskich w Kozach – Kinga Kozak, Natalia Krajniewska, Paweł Wyrobek
  • II miejsce dziewcząt w Gimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej w Goczałkowicach
  • I miejsce Chłopców i  IV miejsce dziewcząt w Zawodach Powiatowych kl. I i I w PŚ
  • IV miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Chłopców
  • I miejsce w Zawodach miejsko-gminnych w piłce nożnej
  • II miejsce w Zawodach powiatowych w piłce nożnej chłopców
  • III miejsce w ORLIKU VOLEYMANIA – Daria Cebularz, Małgorzata Krzemień, Olga Pęczalska, Iwona Szałaśny
  • V miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Dziewcząt
  • Zawody Powiatowe w LA
  1. I miejsce w biegu na 100 m – Izabela Apryas
  2. II miejsce w biegu na 600m – Marta Wasilak
  3. III miejsce w biegu na 1000m – Tymoteusz Kiepura
  4. III miejsce w pchnięciu kulą – Jakub Rąba
  • Zawody Wojewódzkie w LA
  1. II miejsce w biegu na 100 m – Izabela Apryas
  2. VI miejsce w biegu na 600m – Dominika Noworyta
  3. V miejsce w biegu na 1000m – Tymoteusz Kiepura
  • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
  1. I miejsce w kat. chłopców Tymoteusz Kiepura
  2. II miejsce w kat. dziewcząt Marta Wasilak
  3. II miejsce w kat. chłopców Kamil Polok
  • Powiatowe Biegi Przełajowe
  1. I miejsce drużynowo w kat. chłopców
  2. V miejsce drużynowo w kat. dziewcząt
  • III miejsce w Turnieju Siatkówki w Goczałkowicach
  • III miejsce w Turniej Dwójek w Gilowicach – Kinga Kozak, Natalia Krajniewska
  • II miejsce w powiecie w siatkówce chłopców
  • II miejsce w powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
  • III miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Chłopców
  • V miejsce w Oświęcimska Liga Siatkówki Dziewcząt
  • III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Ferie Zimowe z Goczusiem 2014
  • III miejsce w Turnieju Dwójek Siatkowych w Gilowicach

 

2012/2013 

 

 

 

 

 

  • Indywidualne biegi przełajowe :
  1. II miejsce w zawodach powiatowych, XVI w zawodach wojewódzkich –  Marta Wasilak 1b
  2. IV miejsce w zawodach powiatowych – Magdalena Żak 3b
  3. VI miejsce w zawodach powiatowych i LIV miejsce  w zawodach wojewódzkich – Remigiusz Lichość Ib
  • LA zawody indywidualne:
  1. 3m- skok w dal – Mystek Kamil 3a
  2. 3m- rzut oszczepem  – Dybał Szymon 3a
  3. 4m-rzut oszczepem – Marta Wasilak 1b
  • I miejsce w Zawodach miejsko- gminnych w piłce ręcznej chłopców,
  • III miejsce w grupie zawodach powiatowych
  • IV miejsce chłopców w Zawody powiatowe w badmintonie  – Artur Grzywa 3b, Jakub Ledwoń 3b, Jakub Tretan 1c
  • II miejsce chłopców w Zawodach powiatowych w siatkówkę
  • IV miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Chłopców
  • II miejsce w Turnieju dwójek siatkarskich w Gilowicach – Kinga i Wioletta Kozak IIa
  • VI miejsce drużynowo w Zawodach wojewódzkich w Wieloboju Sprawnościowym – Dominik Moroń Ic, Arkadiusz Sanak  Ib, Marcin Wróbel Ib, Wojciech Piotrowski IIa, Jakub Witasik IIa, Artur Grzywa IIIb , Kamil Mystek IIIa, Jakub Tokarz IIIa
  • I miejsce w Zawodach miejsko-gminnych  w siatkówkę dziewcząt
  • II miejsce w Lidze Siatkówki Dziewcząt w Goczałkowicach – Bąk Klaudia IIIc, Gembala Gabriela IIc ,J arek Anna IIIb, Kozak Kinga IIa, Kozak Wioletta IIa , Mrozik Joanna IIIa,  Patyk Justyna IIIb, Matusik Olga IIc, Aleksandra Sajdak IIId, Włodarczyk Karolina IIIb
  • V miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach  powiatowych w siatkówce chłopców klas II
  • II miejsce w Zawodach powiatowych w piłce nożnej chłopców
  • III miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa w siatkówce dziewcząt
  • Zawody miejsko- gminne w narciarstwie alpejskim:
  1. I miejsce – Mateusz Mańdok IIb
  2. I miejsce – Anna Smółka IIa
  3. II miejsce Olga Matusik IIc
2011/2012 

 

 

 

 

 

  • IV miejsce w Zawodach powiatowych w siatkówce chłopców
  • VI miejsce w rozgrywkach Oświęcimskiej Ligi Siatkówki chłopców
  • Awans do rozgrywek powiatowych w zawodach w piłce ręcznej
2010/2011 

 

 

 

 

  • III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych – Jakub Kulka
  • III miejsce w Mistrzostwach Śląska we wspinaczce – Małgorzata Szymańska
  • II miejsce w Mistrzostwach Polski we wspinaczce – Małgorzata Szymańska
  • I miejsce w Turnieju Czterech Scianek – Małgorzata Szymańska
  • I miejsce w Gminnych Zawodach w Piłkę Ręczna chłopców i dziewczyn
  • III miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłkę Ręczna chłopców
  • IV miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłkę Ręczna dziewczyn
  • I miejsce w Zawodach Miejsko-Gminnych w Siatkówce Dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Miejsko-Gminnych w Siatkówce Chłopców
  • IV miejsce w Powiatowych Zawodach w Siatkówce
  • I miejsce w Zawodach Miejsko- Gminnych Chłopców w Koszykówce
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Speedmintonie – Justyna Wójcik
2009/2010 

 

 

 

 

  • II miejsce – drużyna chłopców – siatkówka-zawody powiatowe
  • II miejsce – drużyna dziewcząt- siatkówka-zawody powiatowe
  • III miejsce – drużyna chłopców – piłka ręczna – zawody powiatowe
  • I miejsce – drużyna chłopców – Oświęcimska Liga Piłki Siatkowej
  • IV miejsce – drużyna chłopców – piłka koszykowa – zawody powiatowe
  • I miejsce – drużyna dziewcząt -Powiatowy Turniej w Oświęcimiu
  • II miejsce – drużyna dziewcząt – Trójki siatkarskie dziewcząt klas III w Kętach
  • II miejsce – drużyna dziewcząt – siatkówka-zawody powiatowe
  • II miejsce – drużyna dziewcząt -siatkówka-zawody w Goczałkowicach
2008/2009 

 

 

 

 

  • V miejsce w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce – Kamil Dybał
  • I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej – Kamil Dybał
  • I miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego – Kamil Dybał
  • II miejsce w Gminnych Zawodach w Piłkę Ręczną 

     

     

     

    Zawody Pływackie z okazji Dnia Dziecka

  • I miejsca – Wójcik Justyna, Saduś Mateusz, Śliwka Natalia, Murański Wojciech,
  • III miejsce – Watoła Maciej
  • I miejsce w Turnieju Siatkówki w Gilowicach
  • II miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa UKS w Brzeszczach
  • I miejsce w Powiatowym Turnieju o Puchar Dyrektora ZST i OMS w Siatkówce Dziewcząt
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju o Puchar Dyrektora ZST i OMS w Siatkówce Chłopców
  • III miejsce w finale zawodów w siatkówce dziewcząt
  • III miejsce w finale zawodów w koszykówce dziewcząt
  • II miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Chłopców 

     

     

     

    Powiatowe Zawody Halowe w LA

  • I miejsce w skoku w dal – Piotr Kulczyk
  • I miejsce w skoku w dal – Szymon Tokarz
  • II miejsce w pchnięciu kulą – Kamil Dybał
  • I miejsce Drużynowo w Halowych Zawodach LA Chłopców 

     

     

     

    Indywidualne Zawody LA Powiatowe

  • I miejsce w pchnięciu kulą i w rzucie oszczepem – Kamil Dybał
  • II miejsce sztafeta 4 x 100 chłopców
  • II miejsce w skoku w dal – Piotr Kulczyk
  • III miejsce w skoku w dal – Mateusz Markiel
2007/2008 

 

 

 

 

  • Szymon Jakubowski
  • Wicemistrz Polski we wspinaczce sportowej (wyrównał rekord Polski we wspinaczce skalnej w stylu OS)
  • Zdobywca Pucharu Polski Juniorów, jako członek kadry narodowej startował w Mistrzostwach Europy
  • Zwycięzca w „Turnieju Czterech Ścianek” 

     

     

     

     

    Kamil Dybał

  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w rzucie oszczepem
  • I miejsce i Mistrzostwo Województwa Małopolskiego Młodzików w rzucie oszczepem 

     

     

     

     

    Mistrzostwa Powiatu

  • II miejsce w pchnięciu kulą Robert Bielenin
  • II miejsce w rzucie oszczepem Waldemar Morończyk
  • IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych – Robert Urbańczyk I
  • II miejsce w Pucharze Polski Strefy Zachodniej Oyama Karate Semiknockdown Juniorów – Wiktor Czopek
  • I miejsce w Środowiskowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Damian Smolarek I miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Turnieju Karate Juniorów II miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki Dziewcząt Kl.1
  • VII miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w biegu na 1000 m
  • VIII miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych
2006/2007 

 

 

 

 

  • II miejsce w skoku w dal i III miejsce w biegu na 100 m w Mistrzostwach Województwa Młodzików – Dorota Wójciga
  • I miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych – Tomasz Tworek
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców
  • IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej w Oświęcimiu
  • III miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkowej
  • I miejsce w skoku w dal w Powiatowych Halowych Zawodach Lekkoatletycznych – Natalia Włodarczyk
  • Powiatowa Gimnazjada w MTB
  • I miejsce Szymon Stawowy
  • II miejsce Kacper Wądrzyk
  • Gminne Zawody Pływackie
  • II miejsce w stylu klasycznym – Kamil Dybał
  • II miejsce w stylu dowolnym – Kamil Dybał
  • III miejsce w stylu grzbietowym – Maciej Gibas
  • III miejsce w stylu grzbietowym – Joanna Faber
  • III miejsce w sztafecie 4 x 50m
2005/2006 

 

 

 

 

  • I miejsce w Mistrzostwach Śląska we Wspinaczce – Szymon Jakubowski
  • IV miejsce chłopców w Zawodach Powiatowych w Siatkówce
  • Awans do finałów powiatowych w Piłce Ręcznej Chłopców
  • V, VI miejsce w Zawodach Powiatowych w Koszykówce
  • I miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Ręcznej
  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej we Wspinaczce Skałkowej – Szymon Jakubowski
  • I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Wspinaczkowych – Szymon Jakubowski
  • I miejsce w Turnieju „Cztery ścianki” Szymon Jakubowski 

     

     

     

     

    Gminne Zawody w Narciarstwie Alpejskim
    kat. chłopcy –

  • I miejsce Szymon Stawowy
  • II miejsce Kacper Woźniak
    kat. dziewczęta –
  • I miejsce Monika Kulczyk
  • II miejsce Natalia Włodarczyk 

     

     

     

    Zawody Powiatowe LA w Oświęcimiu

  • II miejsce Arkadiusz Nowak
  • II miejsce Natalia Włodarczyk
  • III miejsce Anna Łysek
2004/2005 

 

 

 

 

  • III miejsce w Mikołajowym Turnieju Sportowym w Gilowicach 

     

     

     

    Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

  • III miejsce w skoku w dal – Sławomir Olesiak
  • III miejsce w rzucie oszczepem – Agnieszka Wanat
  • III miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych w Pchnięciu Kulą – Artur Bychawski
2003/2004 

 

 

 

 

  • II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Brzeszcz w Streetbaalu 

     

     

     

    Mistrzostwa Powiatu w LA

  • I miejsce Adriana Kotuli w biegu na 1000 m
  • II miejsce Moniki Gąsiorek w rzucie oszczepem
  • III miejsce Andrzeja Morończyka w skoku w dal 

     

     

     

    Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

  • IV miejsce Adrian Kotula
  • VI Sławomir Olesiak
  • III miejsce Dziewcząt w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej
  • IV miejsce Dziewcząt w Zawodach Powiatowych w Siatkówce
  • IV miejsce Chłopców w Zawodach Powiatowych w Koszykówce 

     

     

     

    Otwarte Mistrzostwa Powiatu we Wspinaczce o Puchar Burmistrza Gminy Brzeszcze

  • I miejsce – Magdalena Włoszek, Jakub Włoszek
  • II miejsce – Wioletta Kułaga
  • III miejsce – Klaudyna Apryas
  • III miejsce w Turnieju Siatkowym
2002/2003 

 

 

 

 

  • II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Brzeszcz w Streetbaalu
  • VII miejsce w Międzywojewódzkiej Lidze Siatkowej Dziewcząt
  • Udział w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych
  • Udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży
2001/2002 

 

 

 

 

  • I miejsce w „Biegu Niepodległości” w Chełmku – Maria Michta
  • I miejsce w Biegach Przełajowych w Rudzach – Maria Michta
  • II miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych w Oświęcimiu w ramach Gimnazjady – Maria Michta
  • III miejsce w „Biegu Szewców” w Chełmku – Maria Michta
  • IV miejsce w „Biegu Niepodległości” w Czechowicach -Dziedzicach – Maria Michta
  • V miejsce w „Biegu Niepodległości” w Chełmku – Małgorzata Fajferek
  • IV miejsce w „Biegu Szewców” w Chełmku – Małgorzata Fajferek
  • VII miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych w Oświęcimiu w ramach Gimnazjady – Małgorzata Fajerek
  • VI m. w Zawodach Lekkoatletycznych Makroregiony – Małgorzata Fajerek
2000/2001 

 

 

 

 

  • I Mistrzostwa Brzeszcz w Narciarstwie Alpejskim Rycerka 2001
  • dziewczęta I miejsce – Nina Konarska
  • II miejsce – Kinga Noworyta
  • chłopcy II miejsce – Bartłomiej Telega
  • III miejsce – Wojciech Zięcina 

     

     

     

    Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

  • I miejsce w biegu na 600 m – Małgorzata Fajferek
  • II miejsce w biegu na 300 m – Maria Michta
  • III miejsce w skoku wzwyż – Joanna Kudzia 

     

     

     

    Rejonowe Zawody Lekkoatletyczne

  • II miejsce w biegu na 600 m – Małgorzata Fajferek
  • IV miejsce w skoku wzwyż – Joanna Kudzia
  • VI miejsce w biegu na 300 m – Maria Michta 

     

     

     

    Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne

  • IV miejsce w biegu na 600 m – Małgorzata Fajferek
  • VI miejsce w skoku wzwyż – Joanna Kudzia
  • VIII miejsce w biegu na 300 m – Maria Michta
  • I miejsce w I Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Brzeszcze 2001
  • II miejsce w Międzywojewódzkiej Lidze w Piłce Siatkowej Dziewcząt

1999/2000

  • Liga Lekkiej Atletyki – III miejsce dziewcząt w zawodach powiatowych