Author Archives: D.S.

| 10 października 2017

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 03-07.10. 2017 gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży niemieckiej z Düren wraz z opiekunami. Organizacja wymiany możliwa była dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Program wymiany był dla wszystkich uczestników bardzo interesujący i różnorodny. Cały tydzień obfitował w atrakcje i niesamowitą dawkę pozytywnych emocji. Szczególnie interesujący był udział niemieckiej młodzieży w zajęciach lekcyjnych, a także wycieczki do Krakowa, Wieliczki i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczestnicy wymiany pracowali również nad projektem, który w tym roku nosił nazwę „Razem lepiej- Gemeinsam geht es besser”.  W trakcie pracy nad projektem koncentrowaliśmy się na szukaniu podobieństw pomiędzy naszymi kulturami, wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Czas minął bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy, a trzeba było się żegnać. Z niecierpliwością czekamy jednak na drugi etap projektu tym razem w Düren w Niemczech.

| 10 października 2017

Dzień Chłopaka w naszej szkole.

W naszej szkole w tygodniu poprzedzającym 30. września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Na lekcjach wychowawczych w każdej klasie dziewczęta  przygotowały prezenty i niespodzianki dla swoich kolegów. Radości i uśmiechu było co nie miara.

Wszystkim chłopcom jeszcze raz serdecznie życzymy:
Uśmiechu na twarzy,
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości –
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka 🙂

| 6 września 2017

Witaj szkoło!

Wypoczęci, uśmiechnięci i opaleni dnia czwartego września oficjalnie powitaliśmy nowy rok szkolny. Stanowisko Dyrektora ZSP nr 4 objęła Pani mgr Violetta Chechelska, która na swoich zastępców powołała Panie: mgr Katarzynę Nawrocką i  mgr Teresę Nycz. Rok szkolny 2017/2018 to początek zmian w systemie szkolnictwa, m.in. nowa podstawa programowa, powrót 8-letniej szkoły podstawowej. Przed nami wiele nowych wyzwań, ale z pewnością im podołamy. Uczniom życzymy wielu sukcesów i radości, a nauczycielom wytrwałości i cierpliwości.

| 20 czerwca 2017

Wizyta w schronisku

14. czerwca po raz kolejny odwiedziliśmy zwierzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu zawożąc zebrane przez gimnazjalistów dary. Poniżej fotorelacja.

| 20 czerwca 2017

Konkurs na komiks rozstrzygnięty!

Pierwsze miejsce w Szkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego pt. „Pomysł na komiks” zdobyła Roma Bury
z klasy 2b. Gratulujemy!!!

| 16 maja 2017

Pierwszaki w stolicy

Początkiem maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Atrakcji było co niemiara. Już w pierwszym dniu wycieczki zwiedzili Sejm, cmentarz „Powązki” i  Stare Miasto. Zobaczyli  m.in.  Zamek Królewski, kolumnę z posągiem króla Zygmunta III Wazy, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, Stary Rynek i Grób Nieznanego Żołnierza. Pełen wrażeń dzień zakończyli niezwykłą lekcją historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Również drugi dzień wycieczki sprawił pierwszoklasistom nie lada gratkę. Najpierw przeprowadzali doświadczenia na eksponatach w Centrum Nauki Kopernik, a następnie mieli okazję zobaczyć na żywo Stadion Narodowy oraz wejść do szatni piłkarzy reprezentacji Polski i loży VIP-ów. Intensywny program wycieczki sprawił, iż do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale  szczęśliwi i zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

| 16 maja 2017

Bohaterowie naszej „małej ojczyzny”

Tegorocznym celem naszych działań wychowawczych było  kształtowanie więzi z krajem ojczystym, poczucia przynależności do „małej ojczyzny”  oraz poszanowania dla dziedzictwa narodowego. Każda klasa w ciągu roku szkolnego przygotowała gazetkę tematyczną, plakat lub prezentację multimedialną. Dotyczyły one osób w głównej mierze pochodzących z naszego regionu,  które mogłyby stanowić dla młodego człowieka autorytet moralny, wraz z uzasadnieniem i podaniem wartości, jakimi te osoby się kierowały. Wśród postaci pojawiły się tacy bohaterowie jak: św. Maksymilian Maria Kolbe, Helena Płotnicka, Jan Nosal czy Maria Bobrzecka, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc więźniom nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

| 9 kwietnia 2017

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 01.-06.04.2017 grupa młodzieży z naszego gimnazjum wzięła udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Było to już drugie spotkanie, a pierwsze odbyło się w listopadzie w Polsce. Tym razem nasi uczniowie gościli w rodzinach niemieckich w Düren koło Kolonii. W trakcie wymiany kontynuowali prace nad projektem „Wir bauen Brücken – Budujemy mosty”, zwiedzili Kolonię, Bonn, poznali zwyczaje naszych sąsiadów z zachodniej granicy i zobaczyli, jak wygląda życie szkolne w Niemczech. Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od PNWM. Zapraszamy do obejrzenia filmu z przebiegu wymiany…

| 24 stycznia 2017

Wieczór Gier Planszowych

Przedstawiamy relację jednej z uczestniczek:

Z początku myśl o piątkowym wieczorze spędzonym z nauczycielami w szkole przy grach planszowych nie była zbyt zachęcająca. Jednym słowem: n u d a. ABSURD. Nie żałuję, że postanowiłam jednak przyjść, bo było to świetne spędzone pięć godzin. Opiekunowie przygotowali dla nas gry, które nie polegały na ruszaniu pionkiem po planszy, ale wymagały myślenia, koncentracji i gwarantowały dobrą zabawę. Gość specjalny, o którym wcześniej nie mieliśmy pojęcia, przyniósł ze sobą ruletkę. To bardzo wciągająca i budująca napięcie gra, w której niestety decydujący głos ma szczęście. Nikt nie zapomniał oczywiście o jedzeniu, piciu i chwilowych przerwach. Myślę, że nie ma osoby, która z ręką na sercu powie,że się nudziła. Liczę na jak najszybszą powtórkę!

/Iza z klasy 3c/