Strona 1 z 1812345...10...Ostatnia »

| 16 czerwca 2016

Komers klas III

Dnia 15 czerwca 2016 w Restauracji "Casablanca" w Rajsku odbył się komers klas trzecich gimnazjum zorganizowany przez Radę Rodziców. Bal rozpoczął się powitaniem przyszłych absolwentów przez panią wicedyrektor Violettę Chechelską. Następnie trzecioklasiści zatańczyli tradycyjnego poloneza. Każda z klas prezentowała się znakomicie. Atmosferę zabawy podkreśliła piękna dekoracja sali. Gimnazjaliści bawili się do późnych godzin nocnych przy… Przeczytaj »

| 15 czerwca 2016

Sukcesy naszych uczniów w Gminnych Diamentach 2016

14 czerwca 2016 r. w Ośrodku Kultury w Brzeszczach nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej gali „Gminne Diamenty 2016”.  Celem konkursu było nagrodzenie najbardziej utalentowanych i najzdolniejszych uczniów Gminy Brzeszcze, którzy w bieżącym roku szkolnym odnosili sukcesy w olimpiadach, konkursach, zawodach oraz najbardziej pracowitych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a ponadto klas, które czynnie angażowały się w prace… Przeczytaj »

| 6 czerwca 2016

Wycieczka do Warszawy

Jak co roku na początku czerwca odbyła się ogólnoszkolna wycieczka do Warszawy. 1 czerwca, wcześnie rano, wyruszyliśmy w dobrych humorach do stolicy. Na początku zwiedziliśmy piękne muzeum poświęcone bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, następnie udaliśmy się do równie ciekawego muzeum Fryderyka Chopina. Oba muzea przybliżyły nam osoby wybitnych Polaków. Bardzo przyjemny okazał się spacer po Warszawskiej… Przeczytaj »

| 30 maja 2016

Klub Mola Książkowego poleca…

Jedna z pierwszych książek, która trafiła do mojej domowej biblioteczki, to „Pałac pod gruszą” Jadwigi Korczakowskiej. Akcja powieści toczy się w czasie II wojny światowej. Zbyszek Czarnecki, harcerz z Warszawy ucieka ze stolicy opanowanej przez Niemców, do wsi Lemieniuszki. Tam poznaje Wojtka, chłopca w swoim wieku, z którym się zaprzyjaźnia. Tytułowy „pałac pod gruszą” to… Przeczytaj »

| 22 maja 2016

Wizyty w schronisku

Po raz kolejny zagościliśmy ostatnimi czasy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu. Przykro jest patrzeć, jak coraz więcej zwierząt z dnia na dzień przybywa do schroniska. Małymi kroczkami zbliżają się wakacje i sezon urlopowy. To właśnie czas, kiedy bardzo dużo psiaków i kociaków zostaje porzuconych. Jest to wielki dramat dla takiego zwierzęcia. Kiedy przygarniasz… Przeczytaj »

| 22 maja 2016

Sukces naszych uczennic!

Uczennice klasy 3a naszego gimnazjum – Kinga Zemlik i Adrianna Warchał odniosły sukces w dwóch konkursach literackich. Obie dziewczyny zakwalifikowały się do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata organizowanym przez MDK w Krakowie pod patronatem Kuratora Oświaty.Kinga Zemlik otrzymała w powyższym konkursie wyróżnienie. Ada otrzymała natomiast wyróżnienie w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci… Przeczytaj »

| 20 maja 2016

Wycieczka klas pierwszych

W dniach 16 i 17 maja uczniowie klasy 1a,1c i 1d wybrali sie na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta Adrspach w Czechach. Co ciekawe, dwa tygodnie wcześniej, szlak ten przetarli uczniowie klas trzecich:) W pierwszym dniu zwiedziliśmy Adrspach, Skalne Miasto, gdzie na własne oczy mogliśmy podziwiać to, czego w tym roku uczyliśmy… Przeczytaj »

| 18 maja 2016

III Edycja Konkursu z Języka Niemieckiego „Tłumaczenie jest sztuką”

Dnia 18.05.2016 w naszym gimnazjum już po raz trzeci odbył się konkurs z języka niemieckiego pt: „Tłumaczenie jest sztuką”. Tym razem w szranki stanęło 27 osób, którzy pisali godzinny test na różnych poziomach. Wyniki przedstawiają się następująco: W kategorii klas pierwszych: I miejsce – Maria Tobiasz 1c II miejsce – Celina Grądzka 1b i Miłosz… Przeczytaj »

Strona 1 z 1812345...10...Ostatnia »