Strona 1 z 1712345...10...Ostatnia »

| 22 maja 2016

Wizyty w schronisku

Po raz kolejny zagościliśmy ostatnimi czasy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu. Przykro jest patrzeć, jak coraz więcej zwierząt z dnia na dzień przybywa do schroniska. Małymi kroczkami zbliżają się wakacje i sezon urlopowy. To właśnie czas, kiedy bardzo dużo psiaków i kociaków zostaje porzuconych. Jest to wielki dramat dla takiego zwierzęcia. Kiedy przygarniasz… Przeczytaj »

| 22 maja 2016

Sukces naszych uczennic!

Uczennice klasy 3a naszego gimnazjum – Kinga Zemlik i Adrianna Warchał odniosły sukces w dwóch konkursach literackich. Obie dziewczyny zakwalifikowały się do finału Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jubilata organizowanym przez MDK w Krakowie pod patronatem Kuratora Oświaty.Kinga Zemlik otrzymała w powyższym konkursie wyróżnienie. Ada otrzymała natomiast wyróżnienie w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci… Przeczytaj »

| 18 maja 2016

III Edycja Konkursu z Języka Niemieckiego „Tłumaczenie jest sztuką”

Dnia 18.05.2016 w naszym gimnazjum już po raz trzeci odbył się konkurs z języka niemieckiego pt: „Tłumaczenie jest sztuką”. Tym razem w szranki stanęło 27 osób, którzy pisali godzinny test na różnych poziomach. Wyniki przedstawiają się następująco: W kategorii klas pierwszych: I miejsce – Maria Tobiasz 1c II miejsce – Celina Grądzka 1b i Miłosz… Przeczytaj »

| 17 maja 2016

Konkurs Szachowy

W czwartek 12 maja 2016r. w Gimnazjum nr 1 im. ks. J. Twardowskiego w Brzeszczach odbył się Turniej Szachowy.Konkurs ma na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, pobudza do logicznego myślenia, sprzyja tworzeniu strategii. Popularyzuje grę w szachy i daje możliwość wykazania się szczególnymi zdolnościami. Wzorem lat ubiegłych, rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum kl… Przeczytaj »

| 17 maja 2016

Sezon wycieczkowy rozpoczęty!

Uczniowie klas trzecich rozpoczęli tegoroczny szkolny sezon wycieczkowy wyjazdem do Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta Adrspach w Czechach. Pierwszym punktem podróży była „Kopalnia Złota” w Złotym Stoku. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy podziemną trasę turystyczną: Sztolnię Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolnię Czarną z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicę. Następnie udaliśmy się… Przeczytaj »

| 20 kwietnia 2016

W dniu 18 marca 2016 r w Chełmku odbył się XVIII BIEG POSZUKIWACZY WIOSNY

56 zawodników wzięło udział w XVIII Biegu Poszukiwaczy Wiosny. Tradycyjne zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zorganizowano na stawach w Chełmku. Najlepsi na mecie w poszczególnych grupach okazali się: Wiktoria Wojtków, Maksymilian Pędrys, Dominika Noworyta i Maciej Kępka. – W tym roku bieg podzielony był na dwie kategorie. W pierwszej z nich dziewczęta i… Przeczytaj »

| 20 kwietnia 2016

Zimowa Liga Narciarska i Snowboardowa 2016

W dniu 7 marca 2016 r. w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń w Istebnej odbyły się trzecie zawody w ramach Ligi Narciarskiej i Snowboardowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu oświęcimskiego. W zawodach, tych podobnie jak w poprzednich uczestniczyła również reprezentacja naszego Gimnazjum odnosząc kilka sukcesów. I tak – 1 miejsce wśród snowboardzistek zajęła Monika Krajniewska,… Przeczytaj »

| 11 kwietnia 2016

Międzynarodowe pogaduszki na Skypie

W ramach programu międzynarodowej współpracy szkół E-twinning chętni uczniowie klasy 2b i 2d realizują projekt pt:” Griechenland und Polen lernen sich kennen” ze szkołą partnerską w Giannitsie w Grecji. Jest to dla nich nie tylko okazja do zawarcia nowych znajomości, poznania innych kultur, ale i świetna motywacja do nauki języka niemieckiego. Program E-Twinning zakłada wykorzystanie… Przeczytaj »

| 11 kwietnia 2016

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia szóstego kwietnia w naszej szkole odbyła się już druga Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Gościliśmy na niej przedstawicieli szkół średnich z Oświęcimia, Bielska- Białej, Gilowic i Brzeszcz, którzy przedstawili swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klas trzecich gimnazjum już wkrótce będą musieli podjąć decyzję, co do dalszej drogi kształcenia. Dzięki zorganizowanej giełdzie zarówno uczniowie,… Przeczytaj »

| 29 marca 2016

Dzień Kultury

23 marca w ramach tzw. Dnia Samorządności obchodziliśmy Dzień Kultury. Grzeczność nie jest łatwą sprawą, gdyż zasady dobrego wychowania dotyczą wielu sfer życia. Często denerwują nas nakazy i zakazy, ograniczają normy i przepisy, usztywniają zasady i reguły. Ale spróbujmy bez nich żyć! Nie rodzimy się też z tą umiejętnością – zasad savoir vivre uczymy się… Przeczytaj »

Strona 1 z 1712345...10...Ostatnia »