Strona 1 z 1412345...10...Ostatnia »


| 29 listopada 2015

„Bajkowe” otrzęsiny klas pierwszych

Tradycją naszego gimnazjum są otrzęsiny uczniów klas pierwszych. W tym roku motywem przewodnim były bajki, a każda klasa miała za zadanie wymyślić bajkę o sobie. Najpierw przewodniczący losowali tajemnicze nazwy bajkowych krain, a później uczniowie wykonywali herb swojej krainy. Otrzęsiny rozpoczęły się od prezentacji bajek wymyślonych przez poszczególne klasy. Klasa 1a zaprezentowała krainę kucyków pony, klasa 1b… Przeczytaj »

| 22 listopada 2015

Wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Kacper Hojdas kl. 2a – Małopolski Konkurs Matematyczny Aleksandra Papuga kl. 3c- Małopolski Konkurs Chemiczny Monika Krajniewska kl. 2b – Malopolski Konkurs Języka Angielskiego Małgorzata Rochowiak kl. 3a – Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego Paulina Dziurdzia kl. 3b- Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej Michał Wojtas kl. 2d –  Małopolski Konkurs Geograficzny… Przeczytaj »

| 22 listopada 2015

NA TROPIE SKARBÓW KULTURY I PRZYRODY BRZESZCZ

Uczniowie Gimnazjum nr 1 zapraszają na trasę Questu "BRZESZCZANIE, BRZESZCZE – CZEGO O NICH NIE WIESZ JESZCZE?".  Quest powstał w ramach Projektu Edukacyjnego „Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.    

| 11 listopada 2015

11 listopada – 11 dzielnych Polaków

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie kl.2d pod opieką Pani Katarzyny Pilarskiej przygotowali akademię okolicznościową, która poświęcona była 11 dzielnym Polakom. Warto o nich pamiętać, bo dzięki nim możemy dziś cieszyć się wolnością. To ludzie, dla których Ojczyzna była najwyższą wartością.  Gimnazjaliści przedstawili postacie 11 wielkich Polaków na tle wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości, a potem… Przeczytaj »

| 3 listopada 2015

Koledzy z Orlika

Remigiusz Senkowski /kapitan/, Szymon Tobiasz, Filip Brdyła /bramkarz/, Bartosz Krawętkowski oraz Maciej Bracha, chłopcy którzy spotykają się na Orliku oraz na szkolnych sks-ach żeby grać w ulubioną grę, piłkę nożną.Przeczytaj »

| 26 października 2015

Szkolni Przyrodnicy w Gorczańskim Parku Narodowym

W dniach 19.10.-23.10.2015r. trzydziestu sześciu uczniów naszego gimnazjum wspólnie z nauczycielami – panią M. Szlagór, R. Zemlik, B. Sajdak i W. Małecką uczestniczyło w "Zielonej Szkole" w Gorczańskim Parku Narodowym. Dzięki atrakcyjnej formule programu, łączącej naukę, gry i zajęcia terenowe, uczniowie szybciej i chętniej przyswoili sobie wiedzę przyrodniczą. Korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników parku… Przeczytaj »

| 24 października 2015

Zbiórka darów dla zwierzaków w schronisku

Po raz kolejny odbyła się zbiórka darów przeznaczonych dla zwierzaków mieszkających w schronisku w Oświęcimiu. I tym razem uczniowie naszego gimnazjum nie zawiedli i hojnie znosili rzeczy niezbędne psiakom i kociakom w szczególności teraz, gdy małymi kroczkami zbliża się zima. 22.października szkolni wolontariusze odwiedzili schronisko i przekazali zebraną karmę, koce, zabawki itp. Wszystkim Gimnazjalistom, którzy… Przeczytaj »

| 17 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej

15 października wpisał się w tradycję naszego gimnazjum nie tylko jako Dzień Edukacji Narodowej, ale też jako święto wszystkich pierwszoklasistów. Podczas akademii okolicznościowej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor Urszulę Nocoń na pełnoprawnych członków społeczności gimnazjalnej, a nastepnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Dalsza część akademii miała charakter artystyczny i dedykowana była wszystkim nauczycielom i pracownikom… Przeczytaj »

| 15 października 2015

Powiatowa Gimnazjada

W Powiatowej Gimnazjadzie – Indywidualne Biegi Przełajowe, która odbyła się 2 października 2015 roku w Oświęcimiu nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: Przeczytaj »

| 15 października 2015

Lekkoatletyczna jesień

Miesiąc wrzesień oraz początek pażdziernika to był czas zmagań na zawodach powiatowych, które odbywały się w Oświęcimiu. Zwycięzcy  poszczególnych dyscyplin oprócz medali i dyplomów awansowali do zawodów wojewódzkich. Przeczytaj »

Strona 1 z 1412345...10...Ostatnia »