Strona 1 z 1712345...10...Ostatnia »

| 20 kwietnia 2016

W dniu 18 marca 2016 r w Chełmku odbył się XVIII BIEG POSZUKIWACZY WIOSNY

56 zawodników wzięło udział w XVIII Biegu Poszukiwaczy Wiosny. Tradycyjne zawody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zorganizowano na stawach w Chełmku. Najlepsi na mecie w poszczególnych grupach okazali się: Wiktoria Wojtków, Maksymilian Pędrys, Dominika Noworyta i Maciej Kępka. – W tym roku bieg podzielony był na dwie kategorie. W pierwszej z nich dziewczęta i… Przeczytaj »

| 20 kwietnia 2016

Zimowa Liga Narciarska i Snowboardowa 2016

W dniu 7 marca 2016 r. w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń w Istebnej odbyły się trzecie zawody w ramach Ligi Narciarskiej i Snowboardowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu oświęcimskiego. W zawodach, tych podobnie jak w poprzednich uczestniczyła również reprezentacja naszego Gimnazjum odnosząc kilka sukcesów. I tak – 1 miejsce wśród snowboardzistek zajęła Monika Krajniewska,… Przeczytaj »

| 11 kwietnia 2016

Międzynarodowe pogaduszki na Skypie

W ramach programu międzynarodowej współpracy szkół E-twinning chętni uczniowie klasy 2b i 2d realizują projekt pt:” Griechenland und Polen lernen sich kennen” ze szkołą partnerską w Giannitsie w Grecji. Jest to dla nich nie tylko okazja do zawarcia nowych znajomości, poznania innych kultur, ale i świetna motywacja do nauki języka niemieckiego. Program E-Twinning zakłada wykorzystanie… Przeczytaj »

| 11 kwietnia 2016

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia szóstego kwietnia w naszej szkole odbyła się już druga Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Gościliśmy na niej przedstawicieli szkół średnich z Oświęcimia, Bielska- Białej, Gilowic i Brzeszcz, którzy przedstawili swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klas trzecich gimnazjum już wkrótce będą musieli podjąć decyzję, co do dalszej drogi kształcenia. Dzięki zorganizowanej giełdzie zarówno uczniowie,… Przeczytaj »

| 29 marca 2016

Dzień Kultury

23 marca w ramach tzw. Dnia Samorządności obchodziliśmy Dzień Kultury. Grzeczność nie jest łatwą sprawą, gdyż zasady dobrego wychowania dotyczą wielu sfer życia. Często denerwują nas nakazy i zakazy, ograniczają normy i przepisy, usztywniają zasady i reguły. Ale spróbujmy bez nich żyć! Nie rodzimy się też z tą umiejętnością – zasad savoir vivre uczymy się… Przeczytaj »

| 14 marca 2016

Klub Mola Książkowego poleca…

Dobrze jest wieczorem usiąść i zanurzyć się w lekkiej lekturze. Oto propozycje książek idealnych dla nastolatków. Powieści poruszają problemy dzisiejszej młodzieży a jednocześnie są lekkie i przyjemne do czytania. Julka z kl. 2a poleca:   "Dziki szczaw" Agnieszka Gil      Akcja rozgrywa się w wakacje. Do maleńkiej wioski nad Pilicą przyjeżdża piętnastoletnia Łucja wraz z… Przeczytaj »

| 14 marca 2016

Klub Mola Książkowego ogłasza wyniki konkursu

W bieżącym roku szkolnym realizowane są różne projekty edukacyjne, a jednym z nich jest "Klub Mola Książkowego". Celem w/w projektu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, a szczególnie pokazanie gimnazjalistom, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. W ramach projektu uczennice zaplanowały kilka ciekawych zadań, m.in. konkursy czytelnicze, promocje książek na stronie internetowej, wieczór… Przeczytaj »

| 9 marca 2016

Wycieczka z historią lotnictwa w tle

W dniu 4 marca br. grupa uczniów z klas trzecich i drugich odwiedziła Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Wizyta ta była okazją do zapoznania się z historią lotnictwa światowego i polskiego. Gimnazjaliści zobaczyli nie tylko bezcenne zabytki techniki lotniczej, ale także mogli  poznać losy bohaterów naszej historii i pasjonatów przestworzy, zaglądnąć do wnętrza jednego z eksponatów, obejrzeć krótki filmik o tematyce lotniczej. W… Przeczytaj »

| 3 marca 2016

Spotkania z cyklu „Wielcy znani i nieznani” – Krzysztof Kolumb

Uczniowie kl. 3b i 3c przygotowali apel poświęcony Krzysztofowi Kolumbowi, który był wybitnym żeglarzem, podróżnikiem oraz nawigatorem. Gimnazjaliści mieli okazję poznać sylwetkę jednego z najlepiej zapamiętanych podróżników w historii. Kolumb dokonał przełomowych odkryć geograficznych. Wierzył, że możliwe jest dotarcie drogą morską z Europy do Indii.  Nie wiadomo jednak czy był on świadomy, że odkrył nieznane… Przeczytaj »

Strona 1 z 1712345...10...Ostatnia »