Strona 1 z 1312345...10...Ostatnia »


| 26 września 2015

Małopolska Noc Naukowców w Krakowie

25. września uczniowie klas trzecich gimnazjum mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy. To wszystko za sprawą kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, w której wzięliśmy udział. Tym razem zawitaliśmy w progach Politechniki Krakowskiej. Atrakcji było co niemiara, jednak w związku z tym, iż "chemia jest wszędzie:-)", skupiliśmy się na tejże dziedzinie nauki. Wzięliśmy udział w licznych… Przeczytaj »

| 26 września 2015

Spotkania klasowe na łonie natury

Jak to zwykle we wrześniu bywa uczniowie naszego gimnazjum wraz z wychowawcami zorganizowali klasowe ogniska. Jedni integrowali się piekąc na ogniu kiebaski, inni z kolei zajadali się smacznymi prażonkami. Pogoda dopisała i wszyscy wyśmienicie się bawli. Nie brakowało także chętnych do pomocy rodziców. Klasowe spotkania na łonie natury to już tradycja w naszej szkole. Są… Przeczytaj »

| 23 września 2015

Wybory w Gimnazjum nr 1

W dniu 23 września 2015 r. odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. W tajnym głosowaniu uczniowie wybierali: – przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego – opiekuna SU – przedstawicieli do Parlamentu Młodzieżowego – opiekuna Parlamentu Młodzieżowego Z niecierpliwością czekamy na wyniki!  

| 13 września 2015

„Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji ekologicznej „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych", który jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. „Misja Przyroda" to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego celem jest… Przeczytaj »

| 1 września 2015

Inauguracja nowego roku szkolnego

Wypoczęci po wakacjach, z uśmiechami na twarzy 1 września powróciliśmy do szkoły. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od Mszy św., podczas której modliliśmy się w intencji uczniów i nauczycieli. Następnie przeszliśmy go gimnazjum, gdzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor Urszula Nocoń powitała wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej… Przeczytaj »

| 19 sierpnia 2015

Rozpoczęcie termomodernizacji placówek oświatowych

7 sierpnia 2015 r. podpisano umowy z wykonawcami oraz inspektorem nadzoru, a 17 sierpnia 2015r. przekazano plac budowy w związku z realizacją projektu pn.: „Podniesienie efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych nr 1 i 2 w gminie Brzeszcze”. dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014. Przeczytaj »

| 5 lipca 2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Brzeszczach tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 (26 czerwca) w Kościele pw. św. Urbana. Po przejściu do szkoły na uroczystym apelu nastąpiło wręczenie uczniom nagród i świadectw z wyróżnieniem Przeczytaj »

| 26 czerwca 2015

Pożegnanie Absolwentów

Dnia 25 czerwca pożegnaliśmy Absolwentów rocznika 2012-2015. Skończył się  pewien etap ich życia, przed nimi nowa szkoła, nowi nauczyciele i koledzy. Mamy nadzieję, że będą wracać myślami do naszego gimnazjum i do spędzonych tutaj wspólnych chwil. Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od hymnu szkoły, a po nim uczniowie klas trzecich opuszczający mury naszego gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar i przekazali go w ręce… Przeczytaj »

Strona 1 z 1312345...10...Ostatnia »