Strona 1 z 1912345...10...Ostatnia »


| 18 października 2016

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 14 października br. w naszym gimnazjum odbyła się gminna uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii obecna była Pani Burmistrz Cecylia Ślusarczyk, Pan Wiceburmistrz Robert Adamczyk, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  Akademia miała charakter spektaklu słowno-muzycznego, którego myślą przewodnią były słowa "Anioły… Przeczytaj »

| 18 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by na chwilę zastanowić się nad wartością nauczania i uczenia się, a także by złożyć podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienny trud wkładany w edukację i wychowanie młodego pokolenia. W naszym gimnazjum jest to też dzień, w którym uczniowie klas pierwszych uroczyście zostają włączeni do społeczności… Przeczytaj »

| 2 października 2016

Wymiana młodzieży z Heinrich Böll-Gesamtschule z Düren

W dniach 14-19 listopada 2016 będziemy gościć w naszej szkole grupę niemieckiej młodzieży ze szkoły zbiorczej im. Heinricha Bölla z Düren. Polsko-niemiecka wymiana młodzieży możliwa będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM-DPJW). Projekt, który będą realizować uczestnicy wymiany, nosi nazwę „Budujemy mosty – Wir bauen Brücken”. Przeczytaj »

| 2 października 2016

Zbiórka dla zwierzaków i wizyta w schronisku

Od połowy września do połowy października szkolny Klub Przyjaciół Zwierząt prowadzi zbiórkę karmy i innych niezbędnych rzeczy potrzebnych zwierzakom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu. Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do akcji. Przeczytaj »

| 2 października 2016

Dzień Chłopaka

W  piątek 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Aby uczcić to święto, dziewczęta z każdej klasy przygotowały dla swoich kolegów wspaniałe prezenty, życzenia, konkurencje i zabawy. Przeczytaj »

| 1 października 2016

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

29. września klasy 1b i 3b wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym celem ich podróży było Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie budowali poduszkowiec. Była to dla nich nie tylko wspaniała lekcja fizyki i matematyki, ale też nauka pracy w grupie, odpowiedzialności i zaradności. Przeczytaj »

| 1 października 2016

Wybory do SU i Parlamentu Dzieci i Młodzieży

We czwartek 22. września w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej i Parlamentu Dzieci i Młodzieży Gminy Brzeszcze. Zostały one poprzedzone aktywną kampanią wyborczą, podczas której kandydaci przedstawili swoje programy.   Przeczytaj »

| 18 września 2016

Nowy projekt E-twinning

W bieżącym roku szkolnym ruszyliśmy z nowym projektem europejskiej współpracy szkół E-twinning zatytułowanym „Internationale Verbindungen 2016-2018”- „Międzynarodowa komunikacja 2016-2018”. Tym razem nasi uczniowie poznają zwyczaje, tradycje, codzienne życie swoich kolegów i koleżanek z Niemiec. Szkołą partnerską jest Schule Mölkau – szkoła średnia w Lipsku.   Przeczytaj »

| 18 września 2016

Ogniska klasowe

Korzystając z pięknej  pogody uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zorganizowali pierwsze wspólne, pozaszkolne spotkania przy ognisku. Klasy I a, c i d bawiły się na świeżym powietrzu w Skidziniu, a kl. I b w Jawiszowicach. Przeczytaj »

Strona 1 z 1912345...10...Ostatnia »